פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  רחוב צפירה 19,
  בית פיילוט, קומה 2
  תל אביב 677786

  טלפון: 077-9974772

  מידע חשוב נוסף

  רשלנות רופאי שיניים בישראל

  בישראל מוגשות מידי שנה עשרות אלפי תביעות רשלנות רפואית שיניים ובכלל, ובשל העובדה כי לרוב נגרמים לתובעים נזקי גוף, הסכומים הנפסקים על ידי בתי המשפט הם סכומים גבוהים למדי.

  רשלנות רופאי שיניים בישראל

  הסכומים הנפסקים על ידי בתי המשפט הינם תמריץ המעודד הגשת תביעות, אולם פעמים רבות, המדובר בפיצוי שתכליתו להשוות את מצבו של הנפגע למצב בו היה אלמלא הנזק שנגרם לו.

  תוכן עניינים

  מהי רשלנות רפואית שיניים ובכלל?

  כאשר רופא מבצע טיפול באופן שאיננו הולם את כללי הרפואה וכללי הזהירות שיש לנקוט בעת מתן טיפולים שונים, תוך שהרופא חורג מהאופן בו רופא סביר היה פועל, הרי שיכולה להתקיים רשלנות. הרשלנות היא אותה חריגה מהכלל.

  רשלנות רפואית שיניים היא כל מקרה של רשלנות רפואית במהלך טיפולי שיניים. כל טיפול שיניים הוא הליך רפואי הגורר עימו חובות שעל הרופא לעמוד בהן בטרם יבצע טיפול רפואי בשיניים שלכם. כך למשל, עליו להסביר לכם אודות ההליך שיבוצע, הסיכונים והסיכויים – כישלון לעשות כן עלול להוות רשלנות רפואית שיניים.

  כיצד תדעו אם מתקיימת עילת תביעה?

  על מנת לברר אם יש לכם עילת תביעה בגין רשלנות רפואית שיניים עליכם להיוועץ עם עורך דין. רצוי כי יהיה מדובר בעורך דין שהוא גם רופא שיניים, אולם אין חובה כי הדבר יהיה כך וניתן להסתפק בעורך דין שעוסק בתחום רשלנות רפואית שיניים כדי לבדוק את העניין.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   אם נגרם לכם נזק, כדאי להיוועץ בעורך הדין כדי להבין מה הסיכויים והסיכונים שבהגשת תביעה בגין רשלנות רפואית שיניים במקרה שלכם.

   אם בעקבות הטיפול הרשלני שניתן לכם אתם זקוקים לטיפולים נוספים כדי לתקן את הנזק שנגרם – הרי שאלה צריכים לחול על רופא השיניים – ומומלץ מאוד להיוועץ בעורך דין מתאים כדי להבטיח שתקבלו את מלוא הפיצוי המגיע לכם.

   כמו בכל תחום הנזיקין ישנם ראשי נזק שונים

   כאשר מדובר על רשלנות רפואית בקשר לטיפולי שיניים, הרי שישנם, כמו בכל תביעה נזיקית, "ראשי נזק" שונים בגינן ניתן לתבוע. "ראשי נזק" הוא ביטוי המבטא עילה בגינה אדם יכול לדרוש פיצוי.

   חלק מראשי הנזק האלה מפורטים בחוק ואילו אחרים פורטו בפסיקה.

   כך למשל, עצם אובדן הרישום הרפואי יכול להוות "ראש נזק" בפני עצמו. כאב וסבל מהווים "ראש נזק" נפרד בגינו אדם יכול לתבוע את נזקיו. נזק רפואי ונכות שנגרמה הן עוד עילה כזאת שיכולה להצמיח זכות לפיצוי.

   היוועצות בענייני רשלנות רפואית שיניים

   כדי להבין מה הם הסיכויים והסיכונים השונים, כמו גם אם באמת התקיימה רשלנות רפואית בעניינכם, כזאת אשר תצדיק הגשת תביעה לבית המשפט, אין תחליף להיוועצות עם עורך דין העוסק בתחום זה של רשלנות רפואית שיניים.

   פעמים רבות מציעים עורכי דין בכל התחומים היוועצות ראשונה בחינם עם הלקוח, על מנת להבין אם יש ראשית מקום לתבוע ולתת ללקוח ייעוץ ראשוני בדבר התביעה שלו וסיכוייה.

   היוועצות עם עורך דין תאפשר לכם לדעת בדיוק על מה ניתן לתבוע ומה הם הדברים שאתם יכולים לזכות בהם בתביעה, אם תוגש. בנוסף, עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל שלבי התביעה, כולל הייצוג בבית המשפט.

   כפי שצוין לעיל, עורך דין שהוא גם רופא שיניים או אשר יש לו השכלה רלוונטית מתאים יותר לייצוג וניהול תיקים אלה מאשר עורכי דין אחרים, אשר אין להם השכלה כזאת.

   *ברצוננו להגיש לגולשים מידע משפטי מדויק באתר jewishmedicallaw. יחד עם זאת עלינו להבהיר כי האמור אינו תחליף לייעוץ משפטי והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף