פנייה לייעוץ אישי  פיצויים על רשלנות רפואית באבחון גידול סרטני

  פסק הדין בתיק 1410/99 מציג מקרה של רשלנות רפואית אשר התבצעה לכאורה בעת אבחון מאוחר של גידול סרטני בראש. התובע נפגע בתאונת דרכים קשה בהיותו בן שלוש וחצי שנים, ושנה לאחר התאונה החל להתלונן על כאבי ראש וסחרחורות. התובע נשלח לטיפול פסיכיאטרי ובבית החולים לא השכילו לאבחן גידול סרטני.

  פיצויים על רשלנות רפואית באבחון גידול סרטני

  השאלה בה מתעסק פסק הדין היא האם מדובר על התנהלות רפואית סבירה, או שמא ברשלנות הנובעת כתוצאה מהפרת חובת הזהירות הקונקרטית או חובת הזהירות המושגית.

  מעל 1,000,000 ש"ח פיצויים

  הפיצויים שנקבעו לזכות התובע מוכיחים כי בית המשפט מצא לנכון להורות על רשלנות רפואית. עבור הכאב והסבל הורה בית המשפט על פיצויים של מיליון ש"ח, וזאת בהתחשב בשנות הסבל הרבות של הכאבים המוגברים ועד גילוי הגידול.

  בגין הפסד השתכרות לעבר קבע בית המשפט פיצויים של 3,000 ש"ח לחודש בצירוף ריבית והפרשי הצמדה, מראשית מועד הפסקת עבודתו של התובע ועד למועד פסק הדין.

  לעומת זאת, בגין הפסד השתכרות לעתיד קבע בית המשפט פיצויים על סך 3,000 ש"ח לחודש עד שהתובע יגיע לגיל 67.

  סכום הפיצויים על עזרת הזולת בעתיד מחושב על פי פסק הדין הנ"ל לפי תוחלת חיי התובע ועל סך 1,500 ש"ח לחודש.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   בית המשפט ציין כי לא ברור מדוע התובע אינו מקבל את כלל הטיפולים מעצם היותו חבר קופת חולים, ותחת הנסיבות קבע פיצוי של 30,000 ש"ח עבור הטיפולים אשר אינם נכללים בסל הבריאות.

   הפיצויים בפסק הדין כללו הוצאות ניידות לעבר ולעתיד.

   בהיעדר קבלות אך בהתחשב בקשיים הגופניים של התובע נקבעו פיצויים של 6,000 ש"ח לעבר, ועוד פיצויים גלובאליים של 40,000 ש"ח עבור הוצאות לעתיד. ניתן לראות בפסק דין זה דוגמא לפיצויים גבוהים אשר נקבעים על ידי בית המשפט בתביעות של רשלנות רפואית.

   יחד עם זאת, פיצויים אלו אינם תוצאה של רשלנות באבחון גידולים סרטניים בלבד. ניתן לראות קביעות דומות גם בתביעות רשלנות אחרות, בהתאם לאופי הרשלנות, סוג הנזק ומידת האחריות המוטלת על הנתבעים.

   *ברצוננו להגיש לגולשים מידע משפטי מדויק באתר jewishmedicallaw. יחד עם זאת עלינו להבהיר כי האמור אינו תחליף לייעוץ משפטי והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8043659 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף