פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  רחוב צפירה 19,
  בית פיילוט, קומה 2
  תל אביב 677786

  טלפון: 077-9974772

  מידע חשוב נוסף

  סוגים שונים של רשלנות רפואית

  רשלנות רפואית היא מתן טיפול רפואי בלתי סביר, אשר חורג מכל סטנדרט מקובל של טיפול רפואי. התנהגות זו גורמת לנזקים פיזיים ונפשיים חמורים למטופל ומקימה לו זכות להגיש תביעה משפטית לפיצויים.

  סוגים שונים של רשלנות רפואית

  ישנם סוגים שונים של רשלנות רפואית. במאמר זה נתמקד ברשלנות רפואית בלידה והריון,רשלנות רפואית בטיפולי שיניים ורשלנות רפואית בניתוחים.

  תוכן עניינים

  בכל מקרה של רשלנות רפואית, יש לפנות לעורך דין העוסק בתחום זה, על מנת להגיש תביעה ולקבל פיצוי בגין הנזקים שנגרמו. ניתן לקבל פיצוי עבור נזק מיוחד – כל נזק הנגרם למטופל, עד להגשת התביעה ועבור נזק כללי – הנזק העתידי.

  בתי המשפט פוסקים פיצוי הן בגין הנזק הפיזי והן בגין הנזק הנפשי.

  רשלנות רפואית בהריון ולידה

  נשים בהריון, צריכות להיות במעקב רפואי צמוד בכל שלבי ההיריון ובזמן הלידה. על הרופא המטפל, לוודא כי מבוצעות כל הבדיקות הדרושות, על מנת לשמור על בריאות האם והעובר.

  כאשר אישה בהריון מדווחת על סימפטומים מסוימים, חייב הרופא להתייחס אליהם ולבדוק האם הם מעידים על בעיה כלשהי. אחד המקרים השכיחים של רשלנות רפואית בהריון, הוא אבחון מאוחר של רעלת הריון.

  מדובר בבעיה שיש לאבחנה מוקדם מאוד, על מנת שניתן יהיה לטפל בה. אבחון מאוחר עלול לגרום לנזקים פיזיים חמורים ואף למות העובר.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   טיפול שיניים רשלני

   עד לפני מספר שנים, רפואת השיניים עסקה בפתרון בעיות שיניים ומחלות חניכיים בלבד. כיום, רפואת השיניים פותרת גם בעיות של אסתטיקה במגוון רחב של טיפולים.

   תביעות בגין רשלנות רפואית שיניים מוגשות הן בשל טיפול רפואי לקוי והן בשל טיפול אסתטי רשלני. ישנם מקרים בהם המטופל, נדרש לעבור טיפולים מתקנים, בשל הטיפול הרשלני ובמקרים אחרים, הנזק בלתי ניתן לתיקון.

   רשלנות רפואית בטיפולי שיניים מתרחשת במצבים שונים, למשל, בניתוחי חניכיים, בהלבנת שיניים, בטיפולי שורש וכיו"ב.

   רשלנות רפואית בניתוח

   בתי המשפט בישראל, דנים בתביעות רבות של רשלנות רפואית בניתוח. לעיתים מדובר בניתוח קוסמטי ובמקרים אחרים, בניתוח רפואי.

   הרשלנות בניתוחים, יכולה לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, למשל:

   1. ביצוע בדיקות מקדימות – לפני כל ניתוח, יש צורך לבצע בדיקות מקדימות. מחדלו של הרופא לבצען, עלול לגרום לנזקים למנותח.
   2. אי מתן הסבר למנותח – על הרופא מוטלת חובה לתת למנותח, את כל המידע לגבי הניתוח, לרבות הסיכונים של הניתוח, תקופת החלמה, צלקות, תופעות לוואי וכיו"ב.
   עליו לוודא כי המנותח מבין ועל בסיס האינפורמציה שקיבל, הוא נותן הסכמתו לביצוע הניתוח.
   3. רשלנות רפואית בביצוע הניתוח – ישנם מקרים בהם, הרשלנות מתרחשת במהלך הניתוח עצמו.

   הגשת תביעה

   רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל סוג של טיפול רפואי. אם נפגעתם מטיפול רשלני, פנו לייעוץ משפטי של עורך דין העוסק ברשלנות רפואית.

   לשם הגשת תביעה, יאסוף עורך הדין את כל המסמכים הרפואיים וימסור אותם לבדיקה של מומחה רפואי. במידה והמומחה יקבע כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית, ניתן להגיש תביעה בגין כל הנזקים שנגרמו למטופל, בשל התנהגות הרופא.

   רשלנות רפואית גורמת למטופל, לנזק פיזי ונפשי גם יחד. זו יכולה לקרות למעשה בכל סוג של טיפול ובמאמר זה התמקדנו ברשלנות רפואית בהריון ולידה, רשלנות רפואית בטיפולי שיניים ובניתוחים.

   *ברצוננו להגיש לגולשים מידע משפטי מדויק באתר jewishmedicallaw. יחד עם זאת עלינו להבהיר כי האמור אינו תחליף לייעוץ משפטי והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף